Ján Ištvánik

Referencie

K tréningom pod Michalovým vedením som sa dostal po niekoľkomesačnom vzájomnom „oťukávaní“, nakoľko sme sa nespoznali kvôli športu a ja som sa napriek dlhodobej športovej príprave v rôznych oblastiach nepovažoval za atléta s profesionálnymi či súťažnými ambíciami.

Zlom nastal, keď som sa rozhodol na každoročnom maratónskom behu nie iba prežiť s časom okolo 4 hodín, ale dosiahnuť presne stanovený čas 3h 30min – to bolo 9 týždňov pred maratónom. Do toho času som ako samouk nemal vôbec skúsenosť s vedenými atletickými tréningami, naviac som bol časovo vyťažený. Tak ako som mal pomerne hraničný termín na požadovaný výsledok – čo znamenalo zlepšenie zhruba o 45 sekúnd na kilometer, kde nebolo kedy plytvať časom, rovnako Michal vo veľmi krátkom horizonte musel odhadnúť, koľko čoho znesiem, ako som na tom v hlave a ako má podľa toho nastaviť jednotlivé týždne a dni. To sa mu podarilo na jednotku, s odstupom času musím povedať až s chirurgickou presnosťou – celý čas boli náročné, no vždy zvládnuteľné a za sebou nadväzujúce.

Niektorým súvislostiam a informáciám som spočiatku nerozumel, no všetko sme vždy pekne trpezlivo a detailne prekonzultovali a ja som sa necítil iba ako robot plniaci zadania, ale mnohé som si z toho celého odniesol – bolo to celé podané správnou formou. Riešili sme priebežne moje pocity, výsledky jednotlivých tréningov, regeneráciu a veľa detailov, pričom práve tie mi pomohli posunúť sa informačne i výkonnostne vyššie.

Na konci toho celého som nielenže zabehol s výsledným časom 3h 23min, no dobehol som úplne v pohode, ako keby som mohol bežať ešte o 10 minút rýchlejší čas. 🙂

Bol to pekný pocit, z ktorého ťažím dodnes a vďačím zaň z veľkej časti práve Michalovi.

Ďakujem

Podobné články

Denis Gajdoš
Marcel Uharček

MÔŽE VÁS ZAUJÍMAŤ

Neboli nájdené žiadne výsledky.
Menu