Marek Podolinský

Referencie

Marek Podolinský:

„OCR preteky ma úplne pohltili. Po polroku doslovného blbnutia a zbytočného preťažovania organizmu zlým nastavením tréningom a nedostatočnou regeneráciou som hľadal spôsob ako to zmeniť. Absolvoval som 3 dňový bežecký kemp pod Michalovou taktovkou, kde sme sa spoznali. Tieto dni boli pre mňa neskutočným prínosom. Pochopenie tých najzákladnejších veci ako je krivka superkompenzacie, dôležitosť regenerácie v nadväznosti na správny stimul v správnej intenzite a obtiažnosti, boli pre mňa dôležitým milníkom. Nevedel som sa dočkať kedy tieto poznatky otestujem na sebe. Onedlho prišli prvé malé víťazstvá a hlad po nich… a tu sa zrodila naša spolupráca 🙂

Zostavovanie tréningov bolo originálne a všetko dávalo logiku. Rád by som povedal, že som zrazu trénoval menej, ale nebolo to tak – práve naopak. Trénoval som častejšie, ale pociťoval som menšiu únavu a tréningy boli súvislejšie a tým pádom mali oveľa väčší efekt. Veľká zmena nastala aj v plánovaní pretekov. Určenie priorít, stanovanie vrcholu a naplanovania formy na konkrétny pretek. Som rád, že sa ti podarilo mi niektoré preteky vyhovoriť vzhľadom na môj zdravotný stav keď prišli nejaké malé zranenia. Dovtedy som bol veľmi tvrdohlavý a zrazu takáto zmena a uvedomenie, čo sa nepodarilo asi nikomu v mojom okolí.

Pre Majstrovstiev sveta v Sparte ma trápilo bežecké koleno. Úplná pecka bolo zostavenie alternatívneho tréningu, kde som takmer mesiac nepričuchol k behu. Treningy sa niesli v znamení intervaloch na biku, eliptikalu, kardia a posilovacích cvičení a forma kupodivu išla hore. Chce to fakt kus umenia a skúsenosti, ktoré Michal má. Napokon to ako dopadla Sparta je aj jeho vizitka! Veľká vďaka aj za mentálny koučing pri zraneniach a v hodinách beznádeje.
Teším sa na ďalšiu spoluprácu a nové výzvy v roku 2020.“

A čo na to ja?!

Marek je skvelý človek i športovec, ktorého som spoznal na spomínanom tréningovom kempe. Tam som zistil, že má veľký potenciál a tak sme začali spolupracovať.
Marek zaznamenal krásne výsledky na popredných miestach nielen minulý rok, ale i začiatok tejto sezóny a to hneď 1. miestom na Blízkom východe v Spartan Race vo svojej vekovej kategórií! Gratulujem a držím palce v novej sezóne.

Marekove TOP výsledky v AGE group:

  • Majstrovstvá sveta v trifecta weekende 2019 – Sprint 3. miesto
  • Spartan Mallorca – Sprint 3. miesto
  • Spartan Dolomity – Sprint 2. miesto
  • Spartam CEU séria v strednej Európe 2019 – 2. miesto
  • Spartan Ras Al Khaimah – Super  1. miesto

Podobné články

Petřík Řehák
Patrik Krajčovič

MÔŽE VÁS ZAUJÍMAŤ

Neboli nájdené žiadne výsledky.
Menu