Môj tréning na Trifecta weekend

Preteky a tréningyTipy a rady

Ten kto nebežal Spartan Trifecta weekend sa môže pripraviť na tri preteky počas dvoch dní. V sobotu sa zvyčajne beží BEAST, čiže cez 21km a na druhý deň SPRINT (7km) a SUPER (13km). To znamená pekelná záťaž na telo a na to sa treba poriadne pripraviť. Mne osobne sa osvedčili tréningy, ktoré boli niekedy náročnejšie, ako samotné preteky. Jeden z nich si môžete prečítať práve teraz:

Pravá aktívna dovolenka

Počas dovolenky sme sa s priateľkou rozhodli že pôjdeme na pár dní do Rakúska, kde sme prvé tri dni liezli po skalách, ferratách, užívali turistiku a ja som pravdaže stihol aj nejaký ten beh. Bolo jasné, že som bol v sobotu po tých troch dňoch unavený, avšak tešil som sa na ťažký tréning v Alpách.
Vyrazil som teda na lačno do výšky okolo 2000m.n.m., kde som si dal tempový beh v podobe 5x10min. Vysoká nadmorská výška spolu s horským slnkom mi dali zabrať. Celkový tréning mi trval 2:30hod, pričom som odbehol cez 17km a na stúpal cca 1300m. Hneď potom som sa vykúpal v horskom potoku a vyrazili sme do miestnej reštaurácie, kde som po jedle odpadol. Keďže sme jedli na terase, nejako som sa s Peťkinou pomocou dostal na trávnik vedľa terasy, kde som si musel ľahnúť na zem. Tam som ležal asi hodinu a snažil sa dať dokopy. Neskôr som zistil, že to bolo kvôli dehydratácii a aj keď som pil relatívne dosť, jedlo stiahlo vodu na trávenie a ja som bol jasný, ako vyhasnutá svieca.

Dobíjam energiu

 

Napadlo mi že by ma mohol horský potom dostať znova na nohy a tak som sa nejako dokyvácal do miesta, kde som sa už kúpal, ľahol si a užíval ľadovú vodu, ktorá mi už začala krútiť palce na nohách. Von vyšiel ako znovuzrodený. Ten ľadový potok mi doslova dobil energiu, ktorú som tak potreboval. Preto som presvedčil Peti, aby sme sa držali pôvodného plánu. Ten bol v znamení turistiky spojenej s Déčkovou ferratou. Tá nám zabrala 3hod. pričom sme na stúpali cca 950m a prešli okolo 8km. V ten deň mi Suunta ukázali 25 kilometrov a cez 2200 výškových metrov.

Silový tréning

 

Na večer sme sa rozhodli vrátiť domov a ukončiť náš výlet, avšak tréning zameraný na Trifecta weekend ešte len vrcholil. V nedeľu ráno som sa zobudil napodiv oddýchnutý. Nechýbalo 90min. cvičenie s vlastnou váhou zamerané na funkčnú silu a hneď potom ma čakal ďalší bežecko-intervalový tréning vo forme 6x1km. Prvý kilometer som mal pre pískol za 3:01, ale ostatné už držal okolo 3:10. Bežalo sa mi tak dobre, že som nakoniec nakrútil 20km a po tréningu som sa cítil stále veľmi príjemne. To je to znamenie, že som pripravený a výkonnosť ide hore.

6x1km

 

O pár týždňov som mal spomínaný Trifecta weekend, kde sa mi podarilo umiestniť na 1. mieste v Beaste, 3. mieste v Sprinte a bohužiaľ krásne rozbehnutý Super, sme z dôvodu zlého značenia museli viacerí pretekári, predčasne ukončiť. I tak to bol pre mňa úspech, a za ten vďačím tréningom podobným, ako som rozpísal vyššie.

1. mesto BEAST (Trifecta weekend)

 

Pravdaže k takýmto tréningom by sa malo dopracovať postupne. Treba rešpektovať aktuálnu výkonnosť, obdobie a stav športovca. Ja osobne zaraďujem niečo podobné aj chalanom, ktorých trénujem. Majú však šťastie, že to nebýva často. 🙂

Podobné články

Vidlový hrebeň
VIDEO – Korunka Vysokej 2547m.n.m.

MÔŽE VÁS ZAUJÍMAŤ

Neboli nájdené žiadne výsledky.
Menu