Projekt z juhu na sever Slovenska

Projekty

Tento projekt ma napadol v zime v roku 2020,  keď som si povedal, že chcem navštíviť miesta, kde som ešte nebol. A tak som si dal niekoľkodňovú skialpovú túru po hranici Slovenska a Poľska z Vreščovky do Bobrova  (141km a 8000 nastúpaných metrov).

Na tejto trase som narazil na vrch s názvom Modrálová (1 160m.n.m.), ktorý sa nachádza na najsevernejšom bode Slovenska. Hneď ma napadlo, čo tak prejsť z najjužnejšieho miesta Slovenska na najsevernejší, len za pomoci vlastných síl?!

Hneď som písal môjmu kamarátovi a bývalému cyklistovi Riškovi Chrappovi. Vysvetlil som mu, čo mám v pláne a či do toho so mnou pôjde . Nechýbalo veľa a už sme plánovali trasu a tréning, nech to stihneme do jedného dňa.  Veď predsa, je to „len“ cca 300km.

Začínať budeme na bicykloch v Slovensko – Maďarskej dedinke s názvom Patince. Odtiaľ smerom na Žarnovicu, Turčianske Teplice, Dolný Kubín, Námestovo a za dedinkou Oravská Polhora odbočíme na poľnú cestu ku horárni, kde necháme bicykle. Tam sa preobujeme do botasiek a posledné kilometre vybehneme na spomínanú Modralovú.

Momentálne som nenašiel žiadny záznam, komu by sa to podarilo. Pravdaže nie je to nič ohromné a nejdeme objavovať Ameriku, ale človeka poteší spraviť niečo iné, čo sa tak často nevída…

Nemyslíte?!

Projekt z juhu na sever SVK – BIKE

 

Projekt z juhu na sever SVK – BEH

Podobné články

Projekt najvyššie vrcholy Slovenska
Projekt z 94 na 2654

MÔŽE VÁS ZAUJÍMAŤ

Neboli nájdené žiadne výsledky.
Menu